Hakkımızda

Türkiye’nin saygın müteahhit şirketleri arasında yer alan YP İnşaat 1992 yılında yatırım faaliyetlerine başlamış ve sahip olduğu mühendislik, bilgi ve deneyimlerini uygulama aşamasına getirmek amacıyla, mühendislik hizmetleri ağırlıklı inşaat, taahhüt ve yatırım faaliyetlerinde bulunmak üzere 1996 yılında bağımsız bir anonim şirket olarak YP İnşaat A.Ş. adı altında kurulmuştur. İlk kuruluş sermayesi 100.000TL olan firmanın, şu anda ödenmiş sermayesi 50.430.000TL’dir.

YP İnşaat A.Ş., inşaat sektöründeki büyük rekabet ortamı içerisinde teknik özelliği olan işlere öncelikle yönelmiştir. Bunun çarpıcı bir örneği olarak İzmir’de Türkiye’nin ilk son germeli “Stayed Cable” çelik asma köprüsü inşaatı ile yine Türkiye’nin ilk çekme çubuklu ve kemerli çelik asma köprüsü inşaatını başarı ile gerçekleştirmiştir.

YP İnşaat A.Ş. 100'ü aşan tecrübeli çalışanı ile genel müteahhitlik hizmetleri ve arazi geliştirme ve yatırım faaliyetleri üzerine son derece kaliteli hizmet sunmaktadır. Yapılan taahhüt hizmetlerinin kalitesini her geçen gün arttırmak, yatırım faaliyetleri çerçevesinde üretilen konut ve iş merkezlerinde müşteri memnuniyetini en üst düzeye yükseltmek, YP İnşaat’ın ana hedefi olmuştur.

Kalite anlayışını,alınan ISO 9001-2008 ile belgelenmiş olup, Kalite Yönetim Sistemini, ISO 9001:2015 direktifleri ,ISO 14001:2015, ISO 45001: 2018 belgeleri esasları doğrultusunda şantiyelerinde ve merkez ofisinde uygulamaktadır.

YP İnşaat A.Ş. bir TÜRK MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ üyesidir.